Maksuriskide audit

Maksuriskide audit tähendab, et meie maksunõustaja tutvub teie ettevõtte tegevusega, analüüsib võimalikke maksuriskide allikad ning selgitab, mis ühe või teise käitumisstsenaariumi korral juhtuda võib, et saaksite teha enda jaoks parima otsuse.

Kindlasti tuleks võimalikud maksuteemad üle vaadata, kui teete tehinguid välisriikidega või on palju kontsernisiseseid tehinguid (nn. siirdehinnad).

Mõnikord on maksuriskide audit raamatupidamise aastaaruande auditi osa. Teine kord on mõistlik tellida maksuriskide audit enne ettevõtte ostmist saamaks kindust, et ostuga ei kaasne varjatud kohustusi.

Maksuriskide hindamine võib osutuda ka vajalikuks uue tegevusvaldkonna kavandamisel ja sellega alustamise otsustamisel. Näiteks maksuvaba teenuse alustamisel võivad kaasneda piirangud ostmisel tasutava käibemaksu tagasiküsimisel. See omakorda võib mõjutada otsust, kas uus teenus on ikkagi kasumlik või tasub näiteks käibemaksuprobleemide vältimiseks uue teenuse loomiseks eraldi ettevõte luua.

Kui te kahtlete maksuarvestuse õigsuses, soovitame alati üle küsida. Kogemus näitab, et üleküsimisega on palju probleeme ära hoitud ning ka oluliselt raha kokku hoitud.

Maksuriskide audit võib keskenduda ka konkreetsele tegevusvaldkonnale ja ei pea hõlmama kogu ettevõtte tegevust.